Türkiye’de gastronomi ve mutfak sanatlarının gelişimi için çalışan Le Cordon Bleu İstanbul, uluslararası standartlarda eğitim programları ile bu alanda yeni bir kariyere adım atmak isteyenler için sıra dışı bir deneyim sunuyor. Le Cordon Bleu’nün deneyimli şeflerinin sunduğu bu programlar, Sevgililer Günü’nde sevgilisinin hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için unutulmaz bir hediye olarak öne çıkıyor. 

1895 yılında Paris’te kurulan ve dünyanın en prestijli mutfak sanatları okulu olarak tanınan Le Cordon Bleu, Özyeğin Üniversitesi iş birliğinde bir yandan yüksek standartlarda lisans eğitimi sunarken bir yandan da sertifika programları ile bu sanatı geniş kitlelerle buluşturuyor. Gastronomi sanatını geleceğe taşıyacak şeflerin yetiştirildiği bu programlar, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilisine kariyerinde yeni bir kapı açacağı, sıra dışı bir hediye sunmak isteyenler için özel bir alternatif yaratıyor. Mutfak sanatlarında gelişmek isteyen herkes için yepyeni bir deneyime açılacakları, yeteneklerini geliştirecekleri ve uluslararası bir ağın parçası olacakları bu programlar, Sevgililer Günü’nü de unutulmaz kılacak bir sevgi ifadesine dönüşüyor.

Özyeğin Üniversitesi çatısı altında Le Cordon Bleu’nün deneyimli şeflerinin sunduğu programlar Mutfak, Pastacılık ve Türk Mutfağı başta olmak üzere çok çeşitli ve çok yönlü olarak sunuluyor ve önemli kariyer fırsatlarına da olanak tanıyor.

Le Cordon Bleu Mutfak Programı

Uygulama seansları, gösterimler ve kuram derslerinden oluşan bu kapsamlı programda, rafine yemekler hazırlamak için gerekli becerilerde ustalık kazanırken, dünyanın en iyi mutfaklarında ve Michelin yıldızlı restoranlarda üst düzey görevlerde çalışmış ve klasik bir eğitim almış olan eğitmen şeflerin engin bilgilerinden yararlanmaya olanak sunuluyor. Üç seviyeden oluşan programı tamamlayan öğrencilere “Diplôme de Cuisine” belgesi sunuluyor. Le Cordon Bleu Profesyonel Mutfak ve Pastacılık Eğitimleri için Kış Dönemi 20 Şubat 2023’te başlıyor.

Le Cordon Bleu Pastacılık Programı

Bu program, dünyanın en iyi restoranlarında ve pastanelerinde sunulan klasik ve modern tatlıları yaratmak için kullanılan, kabul görmüş teknikleri öğrenip yaratıcılık becerilerini geliştirmek ve pastacılık sanatında uzmanlaşmak isteyenler için tasarlandı. Üç seviyeden oluşan programı tamamlayan öğrencilere “Diplôme de Pâtisserie” belgesi sunuluyor. Le Cordon Bleu Profesyonel Mutfak ve Pastacılık Eğitimleri için Kış Dönemi 20 Şubat 2023’te başlıyor. 

Türk Mutfağı Programı

Le Cordon Bleu İstanbul, 10. yılını Türkiye’deki en kapsamlı “Türk Mutfağı” eğitim programı ile taçlandırırken; bu program ile zengin ürün içeriği, köklü geçmişi, derin kültürüyle yüzyıllardır korunmuş reçetelere sahip olan Türk mutfağının uluslararası ölçekte tanıtılmasını ve Türk gastronomisini geleceğe taşıyacak şef adaylarını mezun etmeyi hedefliyor.

“Klasik Türk Mutfağı” ile “Bölgesel Türk Mutfağı” olarak iki seviyeden oluşan program Le Cordon Bleu şefleri yanı sıra, Türk mutfağında donanımlı misafir şeflerin sunumları, uzmanların seminerleri ve saha gezileri ile zenginleştirilmiştir. İki seviyeden oluşan bu programı tamamlayan öğrencilere “Diplôme de Cuisine Turque” belgesi sunuluyor. Şubat ayında başlayacak Le Cordon Bleu Türk Mutfağı Programına kayıtlar devam ediyor.