KÜTAHYA PORSELEN, GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN KOLEKSİYONLARIYLA AMBIENTE’DE TASARIM GÜCÜNÜ ORTAYA KOYACAK 
KÜTAHYA PORSELEN, GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN KOLEKSİYONLARIYLA AMBIENTE’DE TASARIM GÜCÜNÜ ORTAYA KOYACAK 

Kütahya Porselen, 3-7 Şubat 2023 tarihlerinde, Messe Frankfurt’ta gerçekleşecek Ambiente Fuarı’nda en yeni ve prestijli ürünlerini katılımcılarla buluşturacak. “Let’s Shape The Future Together” sloganıyla inovatif tasarımlarını sergileyecek olan Kütahya Porselen, Karim Rashid imzalı yeni koleksiyonu Yum’u da fuarda ilk kez tanıtacak.

Kütahya Porselen, 3-7 Şubat 2023 tarihlerinde, Messe Frankfurt’ta gerçekleşecek uluslararası dekorasyon, züccaciye ve hediyelik eşya fuarı Ambiente’de yerini alıyor. Avrupa’nın en büyük sektör buluşmasında en yeni ürünlerini görücüye çıkarmaya hazırlanan Kütahya Porselen, fuarda “Ev” ve “Horeca” olmak üzere iki standı ile yer alacak ve Karim Rashid imzalı yeni koleksiyonunun da tanıtımını gerçekleştirecek. 

Karim Rashid imzalı yeni koleksiyon: YUM 

Kütahya Porselen, Skallop’un ardından Karim Rashid imzalı yepyeni bir koleksiyonu daha sofralara taşıyor. Yum koleksiyonu, tasarım dünyasına yön veren dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid’in enerjik, dinamik, çağdaş tarzının bir yansıması niteliğinde.Yum koleksiyonunu tanıtmak üzere Karim Rashid’i de standında ağırlamaya hazırlanan Kütahya Porselen, 5 Şubat’ta saat 14.00 itibariyle Ambiente’de unutulmaz anlara ev sahipliği yapacak. 

Bahar tazeliğini sofralara taşıyor: SOFT 

Fincan, yemek takımı, fırın kabı ile yemek deneyimine bütüncül bir yaklaşım katan Soft, modern ve yalın tasarımını şıklık ve fonksiyonellik ile birleştiriyor. 

İçi ve dışı farklı olmak üzere iki farklı mat sır uygulamasının kullanıldığı koleksiyonda yer alan fırın kabında hazırlanan yemekler, farklı bir sunum tabağına gerek duyulmaksızın şık tasarımlı fırın kabı ile sofralarda yer alabilecek. 

Zamansız bir koleksiyon: LUZ 

Kütahya Porselen’in Ambiente Fuarı’nda ilk kez katılımcılar ile buluşturacağı Luz, zarif, ince, şık ve zamansız tasarımıyla öne çıkıyor; romantik bir bahar havasını tüm zarafeti ile davet sofralarına taşıyor.

 “Let’s Shape The Future Together”

Fuarda “Let’s Shape The Future Together” sloganıyla müşterilerin beklentilerini çağdaş tasarım anlayışı ile ele alarak sektörün geleceğine birlikte yön vermeyi vadeden Kütahya Porselen, Yum, Luz ve Soft koleksiyonlarını ilk kez görücüye çıkartırken ödüllü tasarımları Rosa, Bevel, Pilea, Galaxy, Aura ve bunlara ek olarak Antropoloji, Forza, Fit, Mammi, Cookwell, Organic, Crouton, Corendon serileri ve Porflame gibi koleksiyonlarını da “Ev” standında sergileyecek.

Ambiente Trends 23+’da sergilenecek koleksiyon: ROSA 

Fuarda   aynı zamanda tüketim ürünleri sektöründe yeni ürünlere genel bakışı göstermek, katılımcılara ve ziyaretçilere ilham vermek amacıyla “Stilbüro bora.herke.palmisano” jürisi tarafından belirlenen 2023  trendlerine uygun olan koleksiyonlar Ambiente Trends 23+ alanında sergilenecek. Trendlerin canlı olarak deneyimlenebileceği alanda yer alacak ürünlerden biri de Kütahya Porselen’in ödüllü tasarımı Rosa koleksiyonu… 

Ambiente Trendshow alanında Hall 4.1’de sergilenecek olan Rosa koleksiyonu, ilhamını yağmurlu bir günde gülün taç yapraklarına dolan yağmur damlacıklarından alıyor. Sofralarda sakin, huzurlu ve iyileştirici bir etki yaratan ve oldukça geniş bir kullanım alanı sunarak kullanıcıda sofra hazırlarken bir buket hazırlamanın verdiği rahatlama hissini yaratan Rosa, iF Design Award 2021 ve Good Design Award 2021’de ödüllere layık görülmüştü. 

Sessiz bir senfoni: PANİO
Kütahya Porselen’in doğaya saygılı, sürdürülebilir kaynak kullanımını gözeten üretim anlayışı ile gastronomi sektörünün ihtiyaçlarını gözeterek hazırladığı en yeni koleksiyonlarından Panio, markanın Ambiente Fuarı’nda yer alacak Horeca standında tanıtılacak. Ses dalgalarının oluşturduğu girişimden esinlenen ve bu dalgaların porselen yüzeyine yansıtılması ile hazırlanan Panio koleksiyonu, yemeğe sessiz bir senfoninin eşlik ettiği hissi ile kullanıcıya eşsiz bir yemek deneyimi sunuyor

Yepyeni bir deneyim: WABİ SABİ 
Doğal taş görünümü ile elde yapılmış hissi veren, siyah ve beyaz mat sırları ile farklı bir yeme deneyimi sunan Wabi Sabi ’yi de Horeca standında beğeniye sunacak olan Kütahya Porselen, Organic, Crouton, Galaxy, Raisu, Ayla gibi birbirinden özel diğer koleksiyonlarını da fuarda katılımcılarla buluşturacak. 

Ev ve Horeca kanallarına yönelik ürünleri ile fuarda yer alacak olan Kütahya Porselen, tarz sahibi koleksiyonları ve ödüllü tasarımlarıyla ziyaretçilerini aşağıda bilgileri yer alan stantlarda ağırlayacak.