Medikal estetik uzmanı Dr. Buket Şenkaya, ameliyatsız gençleşme yöntemleri hakkında merak edilen uygulamaları anlattı!

Güzelliğin evrenselliği olarak nitelendirilen altın orana sahip olmak için yeni nesil dolgulardan faydalanabilirsiniz. Jessica Alba, Charlize Theron, Megan Fox, Rihanna, Adriana Lima, Liz Hurley gibi ünlülerde bulunan altın orana ulaşmak için Medikal Estetik Uzmanı Dr. Buket Şenkaya’dan öneriler;

Dudak Dolgusu

Anatomik olarak üst dudak hafifçe alt dudağın (1-2 mm) önündedir ve alt dudak üst dudağa göre daha kalındır. Simetrik ve doğal dudaklara sahip olmak için 1000 kata kadar su tutma özelliğine sahip Hyaluronik Asit (HA) içeren yeni nesil dolgulardan yararlanabilirsiniz. %20 oranında kalıcılık sağlayan yeni nesil dolgular ile ideal dudaklara sahip olabilirsiniz.

Jawline / Çene Dolgusu

V görüntüsünde bir yüze sahip olabilmek için çene dolgusundan yararlanabilirsiniz. Gıdı problemi olan yüzlerde çene dolgusu gıdıyı gizlemek için idealdir. Çene ucuna uygulanan dolgu Hollywood çenesi, Angelina jolie çenesi, nefertiti çenesi olarak da adlandırılıyor. Kulak bitiminden başlayan jawline dolgu ile güçlü bir ifadeye sahip olurken, yaşlanmaya bağlı sarkmalardan da kurtulabilirsiniz.

Yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın uygulanan jawline dolgu ile altın orana sahip olabilirsiniz.

Yanak Dolgusu

Genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için yanak dolgusu uygulanır. Yanaklarda ortaya çıkan hacim kaybı yanak dolgusu ile diriliğine kavuşurken yüzdeki deformasyonlar onarılır. Göz altında oluşan yorgun görünüm, yan çene kısmında sarkan deri, gülme çizgisi, burunun önde olması gibi yüzde asimetri oluşturan diğer alanlara da etki eden yanak bölgesi yüzün önemli noktalarından biridir.

Medikal estetik uzmanı Dr. Buket Şenkaya uygulamaların ömrünü uzatmak adına; dünya çapında gençlik iksiri olarak nitelendirilen havyar içerikli Golden Black kremlerinin öneminden bahsetti. Kolajeni aktive eden, cildin bariyerini güçlendiren ve var olan hücrelerin uzun ömürlü olmasını sağlayan Golden Black ve Royal Caviar kremlerine https://www.royalcaviarcream.com/ web sitesinden ulaşabilirsiniz.