Bali’den gelen %100 doğal güzellik;Sensatia Botanicals ürünleri Türkiye’de…
Bali’den gelen %100 doğal güzellik;Sensatia Botanicals ürünleri Türkiye’de…

Bilinçli tüketicilerin son yıllarda giderek daha çok tercih ettiği doğal ve egzotik ürünlerin en önemli merkezlerinden Bali’nin 20 yıllık deneyimli markası Sensatia Botanicals, artık Türkiye’de… Ünlü markanın cilt bakım ürünlerinden saç ve vücut ürünlerine kadar geniş ürün yelpazesiyle %100 bitkisel, doğal ve gezegen dostu kozmetik ürünleri, “temiz güzellik” arayan tüketicileri memnun edecek.

Sensatia Botanicals, paraben, sülfat, silicon, ftalat içermeyen tamamen doğal ürünleriyle dünyada “temiz güzellik” isteyen, cilt sağlığına önem veren, genç, sağlıklı ve bakımlı görünmeyi arzu eden duyarlı tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

Ünlü markanın Avrupa’da kozmetik üretiminde önemli bir referans olan GMP (Good Manufacturing Practise) belgeli kozmetik ürünleri, tamamen doğal ve vegan olmasıyla, tüketicilerin güvenini kazanıyor. Sensatia Botanicals, Türkiye’de yüz, vücut, banyo ve yaşam kategorilerinden ürünleri ile hem doğallıktan ödün vermeyen hem de etkili güzellik ürünü arayanlara hitap edecek.

Hamilelerin kullanabileceği kadar güvenli ve tamamen vegan…

Bilinçli tüketiciler arasında, kimyasal içermeyen, doğal, çevre dostu ürüne yönelim giderek artarken, cilt bakımından saç bakımına çok çeşitli Sensatia Botanicals ürünleri, hamilelerin ve emziren annelerin rahatlıkla kullanabileceği kadar güvenilir olmasıyla öne çıkıyor. Sensatia Botanicals, hayvanlarda test edilmeden, mercanlara zarar vermeden, palmiye yağı kullanılmadan üretilerek, gezegen dostu özelliği ile öne çıkıyor. Kullanıcılar, temiz ve iyi güzelliğin mümkün olduğunu kanıtlayan Sensatia Botanicals ürünlerinin etkisini kısa sürede gözlemliyor.

40’tan fazla ülkede satılıyor

“İyi hissettiren ürünler sunmak” temel anlayışıyla, doğaya ve insana saygılı yöntemlerle üretilen Sensatia Botanicals ürünleri, Bali adasının doğu kıyısında yer alan küçük balıkçı köyü Jasri’de 20 yıl önce 3 çalışanla başladığı yolculuğuna, bugün dünya çapında 40’dan fazla ülkede, 200’ü aşkın ürün çeşidi ile devam ediyor.

%100 bitkisel ürünlerinin etkinliği kısa sürede fark edilen Sensata Botanicals, kuruluşundan sadece 18 ay sonra 23 çalışanla, bugün ise 65 kişilik uzman ekibi ve doğal içerikleriyle dünya çapında beğeniyle tüketilen güzellik ürünleri geliştiriyor. Endonezya’nın ilk GMP sertifikalı kozmetik markası olan Sensatia Botanicals’ın ürünleri, paraben, sülfat, silikon, ftalat içermiyor.

GMP Sertifikası nedir?

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ilaç, kozmetik, gıda, medikal cihaz gibi ürünlerin güvenilir koşullarda ve sistemde üretilmesi gerekiyor. GMP Belgesi (Good Manufacturing Practices) Belgesi, bir başka ifadeyle “İyi Üretim Uygulamaları Belgesi”, bu ürünlerin hangi koşullarda üretilmesi gerektiği konusunda kılavuzluk ediyor.

ISO 22716 ise, özellikle kozmetik ürünler için hazırlanmış GMP uygulamalarını içeren ve belgelendirilebilen uluslararası standarttır. Avrupa Kozmetik Yönetmeliğinin yeni temel özelliklerinden birisi de İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile uyumluluktur. GMP Belgesi’nin temel amaçlarından birisi, Avrupa Birliği’nde dolaşımdaki kozmetik ürünlerinin kalitesinin ve güvenliğinin sağlanmasıdır.

Sensatia Botanicals ürünlerinin özellikleri:

 • %100 doğal
 • Hayvanlarda test edilmez
 • Paraben içermez
 • Sülfat içermez
 • Silikon içermez
 • Ftalat içermez
 • Palmiye yağı içermez
 • Vegan / Vejetaryen
 • UVA Koruma sağlar
 • Hamileler kullanabilir
 • Emziren anneler kullanabilir
 • Mercanlara zarar vermez