Botox ve Dolguda Medica Clinic Esthetics Farkı!

Medica Clinic Esthetics, dünya standartlarında teknolojik donanımı ve başarılı doktor kadrosuyla, cerrahi ve ameliyatsız estetik uygulamalarında fark yaratıyor.

Medikal estetik alanında en çok başvurulan işlemlerin başında gelen Botox ve dolgu uygulamaları uzman ellerde istenilen sonuçları sağlıyor. Yaş aldıkça azalan elastikiyet, doku ve nem kaybı, ciltte sarkma ve kırışma gibi sonuçlara sebep olurken, günümüzün medikal estetik olanakları kısa sürede cildi onararak, yaşlanma etkilerini en aza indiriyor. 

Dolgu uygulamasında, jel kıvamındaki hyalüronik asit, küçük iğneler yardımıyla cilt altındaki problemli bölgeye enjekte edilir.  Botox ise, mimik kaslarının sık kullanımından doğan çizgi ve ince kırışıklıkların bulunduğu bölgedeki kas grubuna enjekte edilerek, bu kasların hareketlerini kısıtlar. Günlük hayatı etkilemeyen her iki uygulama da, kadınların en sık başvurdukları yöntemlerdendir. 

Medica Clinic Esthetics’in uzman dermatoloğu Dr. Eda Kıroğlu, “Dolgu işlemi, yapıldığı an itibariyle kendini belli eder, su tutma kapasitesine göre etkisi artar. Burada en önemli nokta, kullanılan dolgunun molekül ağırlığıdır. Uygulamanın etki süresi cilt tipine de bağlı olarak 6-18 ay arasında değişmektedir.” diyor. Botox’un mimikleri tamamen yok ettiğine dair bir kaygı bulunsa da, enjeksiyonun uzman bir doktor tarafından uygun bölgelere, uygun dozlarda yapılması halinde mimik kaybına yol açmadığı biliniyor. Medica Clinic Esthetics’de kişiye özel kullanılan doz, kırışıklık derinliğine bağlı olarak belirleniyor.

20 yıllık medikal deneyimini güzellikle buluşturan Medica Clinic Esthetics, Maçka’daki merkezinde misafirlerini ağırlıyor.