INTERNATIONAL MICE & WEDDING FORUM-IMWF 2019 İLE DÜNYA MICE VE WEDDING SEKTÖRÜNÜN KALBİ ANTALYA’DA ATACAK!
INTERNATIONAL MICE & WEDDING FORUM-IMWF 2019 İLE DÜNYA MICE VE WEDDING SEKTÖRÜNÜN KALBİ ANTALYA’DA ATACAK!

Türkiye’nin MICE ve Wedding alanında, pazarda ki payını arttıran çalışmalara imza atan IMWF, beş kıtadan, sektörün titizlikle seçilen en büyük markalarının karar vericilerini, 12-16 Mayıs’ta Antalya Rixos Premium Belek Otel’de International MICE &Wedding Forum-IMWF2019’da buluşturacak.

Antalya’nın kalbinde önemli bir turizm hareketi yaşatacak olan IMWF 2019’a Hindistan, BDT ülkeleri ve Dubai başta olmak üzere birçok dünya ülkesi katılacak. Bölgesinde lider şirketler arasından seçilerek IMWF’e katılacak olan MICE ve Wedding acenteleri, Antalya’da en iyi oteller, kurumsal markalar, uluslararası otel ve zincir oteller, ve havayolu şirketlerinin bir araya geleceği, en iyi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı zengin içerikli paneller ve oturumları ile doyurucu bir zirve deneyimi yaşayacak. Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun üstlendiği IMWF 2019, uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en iyi isimlerini Antalya’da bir araya getirecek. Gerçekleşecek paneller, tanıtımlar, stantlar ve birebir randevulu görüşmelerle, Türkiye’nin düğün ve MICE destinasyonu olarak tercih edilmesi ve her sene daha da büyüyen pazardaki payının arttırılması da sağlanacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Antalya Valiliğinin destekleri ile gerçekleşen IMWF 2019, düğün turizmi ve MICE alanında faaliyet gösteren yabancı sosyal medya blogger’ları ve gazetecilere ilişkin bölümü IMWF ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğinde gerçekleştiriliyor. Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu’nun destek ve katılımları ile düzenlenecek IMWF2019, tüm katılımcılara Antalya’nın tarihi ve kültürel dokusunun da düzenlenecek gezi ve özel organizasyonlarla yaşatılacağı, Antalya’nın tanıtımında da büyük rol sahibi olan IMWF’2019, Türk Hava Yolları Ana Partnerliğinde ve Rixos Premium Belek Konaklama sponsorluğu, Inventum Global’in güç birliği ile gerçekleşecektir. Hindistan’ın en iyi banket ve catering şirketlerinden Foodlink organizasyonun catering partnerliğini üstlenmiştir.

Sektörde büyük bir talep artışı var.

Sektörün dünyaca ünlü isimlerini ve karar vericilerini Antalya’da IMWF2019 kapsamında buluşturacak. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen IMWF, Destinasyon düğünleri ve MICE pazarlarında gelen talepleri 8 kat arttırdı. Geçen yıl üçüncüsü gerçekleşen IMWF tüm dünyada büyük yankı uyandırarak ilgiyi, Antalya ve Türkiye’nin üzerine çekti. 2018’de gerçekleşen IMWF sonrasında, IMWF’de ağırlanan birçok acente ilk kez Türkiye’de büyük işler gerçekleştirdi. Yine forum sonrası, yüksek bütçeli Hint düğünlerinde ve MICE gruplarında çok büyük bir artış gerçekleşti.

MICE ve Wedding sektörünün en iyilerini ağırlayacağız!

Bu sene 12-16 Mayıs tarihleri arasında Antalya Rixos Premium Belek Otel’de gerçekleşecek IMWF 2019 için ise hazırlıklar tamamlandı. Yurtdışından ve yabancı otel zincirlerinden çok yoğun katılım talepleri alan IMWF, dünyanın dört bir yanından sektörün en iyilerinin karar vericilerini Antalya’ya getirerek, MICE ve Wedding sektörünün kalbini bir kez daha Antalya’da attıracak.

International MICE &Wedding Forum (IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy ise forum öncesi yaptığı açıklamada; ‘ Bu yıl 4.sünü gerçekleştireceğimiz IMWF, dünyada ki MICE ve destinasyon düğün sektöründe ki en iyi isimleri bir kez daha Antalya’ da buluşturacak. Geçen sene gerçekleştirdiğimiz IMWF, tüm dünyada çok büyük bir yankı uyandırdı. Taleplerde ciddi bir artışa yol açtı. IMWF19’a rekor düzeyde bir katılım başvurusu oldu. Bizde bu başvurular içerisinden en iyi, etkili olanları seçerek bir araya getirme imkanı verdi. Sektörün tam kalbinde yer alırken, bir yandan da sektör fenomeni Sabbas Joseph’in, uluslararası danışma kurulumuza dahil olması ile tüm yıl boyunca IMWF için uluslararası çapta bir iletişim çalışması yürütüyoruz. Tüm bu çalışmaları gerçekleştirirken Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tanıtma Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm içerisinde ülke tanıtım stratejimiz doğrultusunda ortak bir vizyon dahilinde ilerliyoruz. Sektör olarak uluslararası rekabette ne kadar güçlü bir konumda olduğumuzun anlaşılması adına IMWF önemli bir gösterge niteliği taşıyor. Tüm bileşenleriyle turizmin, gelişime açık yanları ile uluslararası rekabette en güçlü sektörümüz olduğunu defalarca gösterdi. Bu yönde sektörün özgüven anlamında ihtiyaç duyduğu farkındalığa varması anlamında IMWF önemli bir örnek teşkil etti. Bizde bu özgüven ile hazırlıklarımızı tamamladık ve muhteşem bir forum deneyiminde, IMWF2019’da, misafirlerimizi ağırlamak için hazırız’’ dedi.

IMWF Hakkında:

International MICE & Wedding Forum (IMWF), Asil Akar ile Bünyat Özpak’ın ortaklığında kurulan, yurtiçi ve yurtdışından kongre konferans gibi büyük gruplar ve Hint düğünleri organize eden Inventum Global ile Necip Fuat Ersoy ortaklığıyla kurulan etkinlik pazarlama şirketince organize edilmektedir. IMWF’in yönetsel sorumluluğunu Yönetici Ortak Necip Fuat Ersoy üstlenmiştir.