Venüs; geri harekete başlıyor. Hem ilişkilerde hem de finansal konularda risk almaktan kaçınalım, sınırlarımızı fazla zorlamayalım.

01 Ekim Pazartesi
Haftanın ilk gününde verimli bir başlangıç yapamayabiliriz. İkizler burcunda hareket eden Ay; neredeyse tüm gün boşlukta olduğundan attığımız adımlar boşa gidebilir, gevezelik ederek, sosyal medya da gezinerek zamanımızı harcayabiliriz. İhmal ettiğimiz dostları arayarak ya da tamamlanması gereken raporları, yazıları yazarak günü değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinde ( 21:00’de) Ay’ ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte daha duygusal ve naif enerjilerle dolacak, Uranüs’ ün de olumlu görünümüyle evde, aile içinde hoş zamanlar geçirebileceğiz. Keyifli bir yemek masası etrafında toplanabilir, enteresan paylaşımlar yapabiliriz.

02 Ekim Salı
Güne gergin bir başlangıç yapabilir, karşımıza sürekli engeller çıktığını görebiliriz. Özellikle sabah saatlerinde devlet kurumları ya da otoritelerle olan işlerimizde eksik evrak, gecikme ya da iletişim hatalarından dolayı sorunlar yaşayabilir, görüşme ve toplantılardan beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz. İçten içe kırgınlık ve yetersizlik hissedebilir, duygularımızı ifade edemeyebiliriz. Ancak öğleden sonra şartlar biraz daha lehimize dönebilir, bizi destekleyen veya işbirliği yapabileceğimiz kişilerle birlikte hareket ederek engelleri daha rahat aşabiliriz. İlerleyen saatlerde Neptün açısının da devreye girmesiyle sezgilerimiz ve empati yeteneğimiz en üst seviyeye çıkabilir, etrafımızdakilerle yardımlaşabilir, özveriyle harekete geçebiliriz.
Uzun süredir geri hareketini sürdürmekte olan Pluto bugün düz harekete başlıyor. Kariyer hedeflerimizde planladığımız dönüşümler hız kazanabilir.

03 Ekim Çarşamba
Gece yarısı başlayan gerilim öğlene doğru dağılmaya başlıyor. Birbirimizi anlamakta ve uzlaşmakta zorlanabilir, üstümüzde yoğun bir baskı hissedebiliriz. Ailevi ve manevi değerlerimizi savunma ihtiyacı hissedebilir, duygusal olarak ta son derece kırılgan olabiliriz. Saat 11:35’ te Ay; Jüpiter ile olumlu bir görünüm yaptıktan sonra boşluğa düşecek. Günün geri kalanını daha rahat ve paylaşıma açık geçirebiliriz. Üstünde çalıştığımız konuları sonuca ulaştırabilir, derinlemesine araştırmalar yapabilir, sevdiklerimizle birlikte olabiliriz. Yeni bir işe başlamak için uygun olmasa da var olan işleri tamamlamak ve aile, ev konularıyla uğraşmak için uygun bir süreçteyiz.

04 Ekim Perşembe
Haftanın en zorlu günündeyiz. Özellikle gece yarısından hemen sonra Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte Uranüs ve Mars’ la yapacağı sert görünümlerde devreye giriyor. Beklenmedik ve ani gelişen sorunlara çözüm aramak yerine inatlaşmayı tercih edebiliriz. Bugün ilişkiler açısından son derece gergin geçebilir. Yarın Venüs’ ün de geri harekete başlayacağını göz önüne alarak dikkatli olmalı, kırgınlıklara yol açmamalıyız. Bugün sakarlıklar, ufak tefek kazalar ve gecikmeler yaşayabilir, elimizi attığımız her işte olumsuz koşullarla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. En ufak bir konuyu bile büyüterek ego ve güç savaşlarına döndürme ihtimalimiz var. Duygusal paylaşımlarda bulunmak yerine birbirimize galip gelmeye çalışabiliriz. Ancak akşam saatlerinde biraz daha uzlaşmaya açık olabilir, sosyal açıdan canlı ve uyumlu davranabiliriz.

05 Ekim Cuma
Sabah saatlerinde iletişime açık olabilir, önemli görüşme ve toplantılarımızı yapabiliriz. Ancak 14:35’ te Ay; Jüpiter ile uyumsuz bir görünüm yaptıktan sonra boşluğa düşüyor. Günün geri kalanın da altından kalkmakta zorlanacağımız işlere başlamamalı, aşırı harcamalardan, risklerden uzak durmalıyız. Kapasitemizi abartabilir, tutamayacağımız vaatlerde bulunabiliriz.
Bugün aynı zamanda Venüs; 16 Kasım’ a kadar sürecek geri hareketine başlıyor. Venüs’ ün Akrep burcunda ki geri hareketi hem ilişkiler hem de finansal açıdan zorlu bir döneme işaret edebilir. Bu dönemde büyük yatırımlardan, evlilik, ortaklık ya da işbirliği kararları almaktan veya estetik amaçlı fiziksel değişikliklerden uzak durmalıyız. Özellikle romantik ilişkilerde kıskançlıklar, manipüle etme ve sınırlarını zorlama gibi davranışlarla karşılaşabilir, aşırı sahiplenici ve kontrol etme isteği duyabiliriz. Bu süreç para piyasaları açısından da denge ve istikrar kaybına yol açabilir. Spekülatif hareketler, finansal açıdan kayıplara neden olabilir.

06 Ekim Cumartesi
Haftanın en güzel günündeyiz. Gece yarısından hemen sonra Ay; Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. Günü verimli bir şekilde değerlendirebilir, programımız sorunsuz ilerleyebilir, sağlam ve kalıcı girişimlerde bulunabiliriz. Özellikle sabah saatleri farklılıkları kucaklamak, öğrenmek ve öğrendiklerimizi akılcı ve analitik bir bakış açısıyla değerlendirmek için son derece uygun. Öğleden sonra da romantik ve sosyal ilişkilerde uyum ve denge kurabilir, keyif alacağımız ortamlarda bulunabilir, alış verişe çıkabilir, kişisel bakımımızla ilgilenebiliriz. Ancak gece yarısına doğru ertelemeler ve hayal kırıklıkları yaşamaya başlayabiliriz.

07 Ekim Pazar
Sabah saatlerinde rehavet içinde olabilir, yönsüz ve kararsız kalabiliriz. Gün için bir planımız olmasa bile öğlene doğru kendimizi toplayabilir, bize güç ve enerji veren kişilerle bir araya gelebiliriz. İlerleyen saatlerde sosyal ortamlarda bulunabilir ya da hobilerimize zaman ayırabiliriz. Derin konsantrasyon ve araştırma gerektiren işlerle uğraşabilir, kendimizi verimli ve faydalı hissedeceğimiz, çıkarlarımızı koruyabileceğimiz konularla meşgul olabiliriz. İyi haftalar.

Kaynak:Astrofiber