SONBAHARIN RENKLERİNİ VE ENERJİSİNİ TAŞIYAN 2018 GELİN SAÇI MODELLERİ
SONBAHARIN RENKLERİNİ VE ENERJİSİNİ TAŞIYAN 2018 GELİN SAÇI MODELLERİ
SONBAHARIN RENKLERİNİ VE ENERJİSİNİ TAŞIYAN 2018 GELİN SAÇI MODELLERİ
SONBAHARIN RENKLERİNİ VE ENERJİSİNİ TAŞIYAN 2018 GELİN SAÇI MODELLERİ
SONBAHARIN RENKLERİNİ VE ENERJİSİNİ TAŞIYAN 2018 GELİN SAÇI MODELLERİ

Her kadın, hayatının en eşsiz ve unutulmaz anı olan düğün gününün mükemmel görünmek ister. Gelinliğin en kusursuz tamamlayıcısı ise kuşkusuz göz alıcı saçlar. 2018’de gelin saçları çiçek açıyor, doğal topuzlar, farklı örgü modelleri karşımıza çıkıyor. Gelin saçına henüz karar veremeyenler için tüyoları MOS Kuaförleri Saç Artistleri paylaşıyor.
Kadınların en çok özendiği gün hiç şüphesiz düğün günü oluyor. Her kadın, bu özel günün tüm ayrıntıları ile kusursuz olmasını ister. Gelinliğin tamamlayıcısı ve mükemmel görünümün bir parçası olacak saçlarda ise 2018 trend tavsiyeleri MOS Kuaförleri Genel Müdürü Baş Saç Artisti Doğan Çelik ve ekibinden geliyor.
Bırakın Dağınık ve Doğal Kalsın
Günlük hayatta kullanılan doğal topuzların 2018 Sonbaharda’da gelin saçlarında karşımıza çıkan ilk model olacağını söyleyen MOS Kuaförleri Genel Müdürü Doğan Çelik, “Eskiden tepede prenses topuzlar vardı her gelin bu net topuzları yaptırırdı artık, dağınık, özenli görünmeyen topuzlar gelinlik ile daha modern bir görüntü yakalamamızı sağlıyor. Bu topuzlar fresh görünmek isteyenler için tepede minik yapılırken, elegan görünüm isteyen kadınlar için ensede dağınık toplamalar şeklinde karşımıza çıkıyor” açıklamasında bulundu.
Örgülü, Açık ve Tek Tarafa Atılan Modeller
MOS Kuaförleri Saç Artistlerinden Mustafa Özsever; “Topuzların arasına atılan gevşek örgüler ve örgülerin arasına yerleştirilen uygun aksesuarlar ise bu senenin ana trendini oluşturuyor. Yarım toplanmış örgülü saçları, doğal dalgaların arasına yerleştirilmiş değişik örgüleri, örgü topuzları bol bol göreceğiz. Saçlarını doğal açık bırakmak ve tek tarafa almayı da seçenekler arasına eklemek gerekiyor” dedi.
Saçlara Hareket Katacak Doğal Aksesuarlar
MOS Kuaförleri Saç Artistlerinden Can Çelik, “Düğün gününde herkes özel olmak ve kişiye özel saç tasarımlarının yapılmasını ister. Herkes saçına örgü ve hafif dalgalı şekiller verecekse peki nasıl

farklılaşacağım diye düşüneceğinizi tahmin ediyoruz. Gelin saçlarında sizi farklılaştıracak nokta gelinliğinize uygun saç aksesuarları seçmeniz. Bu yıl aksesuar seçerken doğadan ilham alabilirsiniz. Örneğin, bazen müşterilerimize gerçek papatyadan da saç aksesuarı yapıyoruz, kendilerine özgü tasarlanan taçları ve ışıltılı tokaları kullanıyoruz. Aynı zamanda bu sene aksesuarlarda antik esintiler de var. Helen tarzı yapılan saçınıza iliştirilen antik takılar sizi farklı kılabilir. Öte yandan saç örgülerinin arasına yerleştirilen ya da içinden geçirilen gelinliğinizin rengine uygun kurdeleler de kullanarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
Dalgalar Arasına Atılacak Çarpıcı Renkler
Eğer düğün gününüz için saçınızın rengini değiştirmek istiyorsanız en önemli konu prova ve profesyonellik! Bu nedenle MOS Kuaförleri Saç Artisti Mahmut Çelik, düğün günü uzman ellerde renklendirme yapılması konusunda uyarıyor. “Doğallığa önem verdiniz, saç modelinizi belirlediniz peki ya renk seçimi? Burada biz MOS olarak, küçük ve kişiye en çok uyan renk dokunuşları yapılmasını tavsiye ediyoruz. Düğününüzün yapıldığı mevsim, ten renginiz, cilt alt tonunuz renk seçiminde oldukça belirleyici olacaktır. Eğer ilkbahar ya da yaz aylarında gelin olacaksanız saçlarınızda pastel mavi, lila ve yeşil gibi tonları kullanabilirsiniz!” dedi.