4000 yıllık tarihi ve onun sanatsal sırlarını akademisyenler eşliğinde inceleyerek yola başlayan Kiswah Jewellery, ilk mağazasını yüzyıllardır mücevher zanaatının mabedi olan Kapalıçarşı’da açtı.
Kültürel mirasımızı yaşatma ve tarihi sanatlarımıza destek verme vizyonuna sahip Kiswah, ilk mağazası için 500 yıllık yaşamı içerisinde Osmanlı İmparatorluğu’nun kurduğu onca yapıdan bugün hala aynı şekilde kullanılan tek yer olması ile sanat ve zanaat dünyasının koruyucusu Kapalıçarşı’yı seçti. İç mekan tasarımını oluştururken Kapalıçarşı’nın büyülü atmosferini mağaza içinde de yaşatmayı amaçlayarak doğal taş dokulara yer veren bir tasarıma yöneldi. Mağazada mücevherat ve sanat objeleri dışında ilham kaynağı olan tarihsel objelerin örneklerinden de sergileyerek insanlarda mücevherin arkasındaki hikayeye duyulan merakı arttırmayı ve böylece kültürel bir değer yaratmayı amaçladı.
Medeniyete yön vermiş zamanların kültürel gelişimini yansıttığı el yapımı mücevherler ve sanat objeleri ile sanat sever mücevher tutkunlarına hitap eden Kiswah Jewellery, geçmişten uzanan sanatsal bir el olarak günümüz mücevher sektörüne yeni yaklaşımlar getiriyor.