Hafta boyunca Aslan burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasının etkilerini hissedeğiz.Tamamlanma enerjisi barındıran Ay tutulmaları  hayatımızın belirli alanlarında gerçeklerle yüzleşmemizi sağlar. Etkisini yaklaşık 3ay sürdürecek olan bu tutulmayı burçlar üzerinden sizin için değerlendirdim.

 KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

 Sevgili Koçlar ve yükseleni Koç olanlar, haftanın ilk günü yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilgili konulara yönelebilirsiniz.Yılın ilk Ay tutulması 31Ocak Çarşamba günü Aslan burcunda oluşacak.Sizin çocuklar,aşk hayatınız, hobileriniz alanınızı etkileyecek. Sosyal gruplarınız, çevreniz ve aşk hayatınızda geçmişten gelen üstü kapanmış konular tekrar ortaya çıkabilir. Radikal bir kararla size hizmet etmeyen kişileri  hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Özel ilişkilerde kopuşlar yaşanabileceği gibi yeni beraberlikler bu dönemde ortaya çıkabilir. Hafta boyunca duygusal gerginliklerden uzak durmanız faydanıza olur.

BOĞA (21Nisan – 21 Mayıs)

  Sevgili Boğalar ve yükseleni Boğa olanlar, haftanın ilk günü akrabalarınız yada  kardeşlerinize yardımcı olmanız gerekebilir. Etrafınızdaki kişilerin size sığınacağı bu günlerde elinizden geleni yapmalısınız.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak Çarşamba günü Aslan burcunda oluşacak. Aileniz , yuvanız ve kariyer hayatınızı etkileyecek bu tutulma, ev ile iş arasındaki dengeyi korumanız yönünde bir uyarı olabilir. Bırakmakta zorlandığınız şeylere karşı direnç göstermemelisiniz. Ani bir şekilde yer değiştirme kararı alabilirsiniz. Bu dönem yapacağınız değişimler sizin hayatınıza yenilik getirebilir. Hafta boyunca aile içinde uzlaşmacı rolü üstlenebilirsiniz.                                           

İKİZLER (22Mayıs – 21Haziran)

 Sevgili İkizler ve yükseleni İkizler olanlar, haftanın ilk günü kazancınızla ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ailenizden yada ortağınızdan destek isteyebilirsiniz.Yılın ilk tutulması 31 Ocak Çarşamba günü Aslan burcunda oluşacak. Sizin yakın ve uzak akrabalarınız, seyahatleriniz ve iletişim alanınızı etkileyecek bu tutulma ile olaylara bakış açınız değişecek.Yerinizde duramayacağınız bir döneme giriyorsunuz.Aksiyon içeren sporlardan ve hızlı araba kullanmaktan kaçınmanız gereken bir süreçtesiniz. Kol, bacak, eklem yerleri ile ilgili kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Hafta boyunca iletişim ve sosyal medya ile ilgili alanlarda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ (22Haziran – 23Temmuz)

Sevgili Yengeçler ve yükseleni Yengeç olanlar, haftanın ilk günü duygularınızı ifade etmekte çekinmeyeceksiniz. Ailenizle alakalı konuların önplanda olacağı dönemdesiniz.İlişkilerinizde alıngalıklardan ve dürtüsel çıkışlardan uzak durun. Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak Çarşamba günü Aslan burcunda oluşacak. Para evinizde etkili olacak bu tutulmayla harcamalarınızla kazancınız arasındaki dengeyi bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Eşiniz ve kendi paranızla ilgili stres ve gerilimlere kaşı temkinli olun.Kazancınıza odaklanacağınız bir dönemdesiniz. Elinizden aileniz yada partneriniz için bir miktar para çıkışı olabilir.Yaşanan olayları fazla içselleştirmeden çözüme odaklanmanızda fayda var.

ASLAN (24 Temmuz – 23Ağustos)

 Sevgili Aslanlar ve yükseleni Aslan olanlar, haftanın ilk günü duygusal enerjiniz oldukça yoğun olacak. İçsel gerilimler yaşayabileceğiniz bu dönemde yalnız kalmak isteyebilirsiniz.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak Çarşamba günü Aslan burcunda oluşacak. olacak. İlişkilerinizle ilgili olayların gündeme geleceği bu dönemde, gerçeklerle yüzleşebilmelisiniz. Hayatınıza yeniden yön vereceğiniz bu süreçte size fayda sağlamayan duygu ve ilşkilerden kurtulmanız için mükemmel bir fırsat yakalayabilirsiniz. Motivasyonunuzun yüksek olacağı bu süreçte ani bir kararla çevre değişikliğine gidebilirsiniz. Haftaboyunca yaşayacağınız olaylar, değişimler sizin kadersel gelişiminizi hızlandıracaktır.

BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)

 Sevgili Başaklar ve yükseleni Başak olanlar, haftanın ilk günü yakın arkadaşlarınızla diyaloglarınız artabilir. İletişiminizin yoğun olacağı bir dönemdesiniz. Üzerinde çalıştığınız projeyle alakalı olumlu dönüşler alabilirsiniz.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak Çarşamba günü Aslan burcunda oluşacak. Gizli konuşlamalar ve dedikoduların gündemde olacağı bu süreçte kendinizi olayların dışında tutmaya çalışın. Sağlık konularınıza gerekli özeni göstermelisiniz. Bilinçaltı ve ruhsal çalışmalarla ilgili olumlu dönüşler alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Hafta boyunca hiç beklemediğiniz bir sürpriz gelişmeye hazır olun.

TERAZİ (24 Eylül – 22Ekim)

 Sevgili Teraziler ve yükseleni Terazi olanlar, haftanın ilk günü kariyerinize yoğunlaşabilirsiniz. Yakın ilişkide bulunduğunuz eş, ortak ve partnerinizle olası gerginliklerden uzak durmalısınız.Yılın ilk Ay  tutulması 31 Ocak Çarşamba günü Aslan burcunda oluşacak. Bu süreçte sosyal çevrenizde beklenmedik olaylar ve değişimler yaşayabilirsiniz. Radikal bir kararla bazı gruplarda ayrılmanız sözkonusu olabilir. Hayat amaçlarınız ve  hedeflerinize kavuşabileceğiniz bir dönemdesiniz. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler yakalama ihtimaliniz yüksek görünüyor. Hafta boyunca kendinizi rahatça ifade edebileceğiniz ve hayallerinize kavuşabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

 Astrolog Ajda Türker