KOÇ (21 Mart -20 Nisan)

 Sevgili Koçlar ve yükseleni Koç olanlar ,ortak kazançlar konusunda oldukça şanslı olacağınız bu yıl aradığınız ilişkiyi,aşkı bulabileceksiniz.. Akrep burcundaki Jüpiter eşinizin,ortağınızın kazancındaki gelişmeleri size olumlu bir şekilde yansıtacak.Ayrıca miras,nafaka gibi konularında beklediğiniz güzel haberleri bu sene alabilirsiniz.Oğlak burcundaki Satürn sizin kariyer evinizde bulunuyor.. Bu dönemde hakkettiğiniz terfiyi alabilirsiniz.İşyerindeki sorumluluklarınızın artacağı yaklaşık 2,5 yıllık bu döngüde üstleneceğiniz işlerin bilincinde olup gerçekçi kararlar vermeye çalışın.Ocak ayında ev ve kariyer hayatınız arasındaki dengeyi korumaya çalışacaksınız .Hedeflerinizi doğru belirlediyseniz önemli sorun yaşamazsınız.Yılın ilk Ay tutulması 31Ocak’ta aslan burcunda olacak.Sizin çocuklar ,aşk hayatınız ,hobileriniz alanınızı etkileyecek.Sosyal gruplarınız,çevreniz ve aşk hayatınızda geçmişten gelen üstü kapanmış konular tekrar ortaya çıkabilir.Radikal bir kararla size hizmet etmeyen kişileri  hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla hayallerinize biraz daha yaklaşmış olacaksınız.Yeni gruplardan,tanınmış kişilerden göreceğiniz destekle üzerinde uzun zamandır çalıştığınız projeleri topluluklara sunabilirsiniz.Aşk trafiğinizinde hızlanacağı bu dönem,farklı insanlarla arkadaşlık kurabilirsiniz.Çevrenizdekileri kolayca etkiniz altına alacağınız, manyetik çekim gücünüzün fazla olacağı dönemin keyfini çıkarın.Mart ayında gücünüz artacak.

BOĞA (21Nisan -21 Mayıs)

  Sevgili Boğalar ve yükseleni Boğa olanlar,ikili ilişkiler,ortaklıklar ve evlilik konularında şansınızın yüksek olduğu bir yıldasınız.Özel hayatınızı düzene koyabileceğiniz bu dönemde Akrep burcundaki Jüpiter’in desteğiyle huzuru ve mutluluğu yakalayabileceksiniz.Bekar Boğalar bu sene ilişkilerini ciddi boyuta taşıyabilir.Bahar aylarında nişan,söz,düğün hazırlıklarına başlayabilirsiniz.Kalbi boş olanlar ise yine bu zamanlarda sürpriz aşklara hazır olsunlar.Oğlak burcundaki Satürn sizin yurtdışı bağlantılı işler,seyahatler,eğitim,davalar evinizde olacak.Yaklaşık 2,5 yıl boyunca size bu alanda sorumluluklar yükleyecek. Hayatınızı yeniden oluşturmak için sağlam ,kalıcı hedefler belirlemeniz sizi yüksek seviyelere taşıyabilir.

Ocak ayında arkadaşlarınız veya eşinizle yeni bir eğitime başlayabilir ,kaçamak romantik seyahatlerde bulunabilirsiniz.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta olacak.Aileniz ,yuvanız ve kariyer hayatınızda etkili olacak bu tutulma, ev ile iş arasındaki  dengeyi korumanız yönünde bir uyarı olabilir.Bırakmakta zorlandığınız şeylere karşı direnç göstermemelisiniz.16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla ,kariyeriniz,sosyal statünüz alanında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.Evlilik  kararı alabileceğiniz gibi sosyal çevrenizde parlayacağınız bütün dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir dönemdesiniz.Ev hayatınızda değişimler yapabilir,kendi yuvanızı  kurabilirsiniz.Mart ayı sosyal etkinliklerinizin artacağı düğün, dernek organizayonlarının içinde bulunacağınız  hareketli bir ay olacak.

 İKİZLER (22Mayıs-21Haziran)

 Sevgili İkizler ve yükseleni İkizler olanlar,işyeriniz,hizmet aldığınız kişiler ve sağlığınız konularında şansınızın yüksek olduğu bir yıldasınız.Günlük işlerinizi rahatça düzene koyabileceğiniz bu dönemde Akrep burcundaki Jüpiter’in desteğiyle kendinize vakit ayırabileceksiniz.Oğlak burcundaki Satürn eşinizin,ortağınızın kazancı ve miras evinizde olacak.Yaklaşık 2,5 yıl boyunca size bu konularda sorumluluk yükleyebilir.

Geçtiğimiz yıl ilşkilerinizde yaşamış olduğunuz problemler geri kaldı.Partnerinizin ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini idrak ettiğiniz bu dönemde, yeni aşklar sizi bekliyor. Yolunda giden beraberliğiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz.Ocak ayında kendinizin ve partnerinizin kazancında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yılın ilk tutulması 31 Ocak’ta olacak.Sizin yakın ve uzak akrabalarınız,seyahatleriniz ve iletişim alanınızı etkileyecek bu tutulma ile olaylara bakış açınız değişecek.Yerinizde duramayacağınız bir döneme giriyorsunuz.16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla,hedeflerinize hızla yaklaşacağınız,eğitim ve yurtdışı seyahatlerin artacağı  çok güzel bir süreç başlıyor. Hayatınızın aşkıyla yapacağınız seyahatler sırasında tanışabilirsiniz. Mart ayında  sürpriz evlilik teklliflerine hazırlıklı olun.

YENGEÇ(24Temmuz-23Ağustos)

Sevgili Yengeçler ve yükseleni Yengeç olanlar,aşk hayatınız ve çocuklar,hamilelik konularında şansınızın çok yüksek olduğu bir yıldasınız. Romantik ve hassas ruhunuzu okşayacak size ilham vereck aşklar ,evlilikler yaşayabileceğiniz bu dönemde,Akrep burcundaki Jüpiter’in desteğini fazlasıyla alacaksınız.Doğurganlığınızın arttığı bu yıl çocuk sahibi olabilirsiniz.Oğlak burcundaki Satürn sizin eş,evlilik evinizde olacak.Yaklaşık 2,5 yıl boyunca eşinizin yada beraber olduğunuz kişinin sorumluluğunu alabilirsiniz.Bu transit çoğu zaman evlilik sorumluluğu kazandırır.Ocak ayında yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle sınanacaksınız.Mağdur olma düşüncesinden kurtulduğunuz vakit olaylara bakışınız değişecektir.Beraberliklerinizin size getirdiği sorumlulukların farkında olmalısınız.Yılın ilk Ay  tutulması 31 Ocak’ta olacak.Para evinizde etkili olacak bu tutulmada, harcamalarınızla kazancınız arasındaki dengeyi bir kez daha gözden geçirmelisiniz.16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla, partnerinizin kazancında sürpriz gelişmeler olabilir.Bu kazançtan sizinde faydalanacağınız bu dönemde, prensesler misali pahalı ve lüks gelinlikler içinde hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebilirsiniz. Mart ayı boyunca işleriniz sorunsuz bir şekilde  yolunda ilerleyecek.

ASLAN (24 Temmuz-23Ağustos)

Sevgili Aslanlar ve yükseleni Aslan olanlar, evli olmayanların  gerçek aşkı bulup evleneceği, aşktan yana şansınızın yüksek olduğu güzel bir yıldasınız.Özellikle yılın ilk üç ayı ilşkiler alanında hızlı ve sürpriz gelişmeler sizi bekliyor olacak.Ev alma,yuva kurma yada evinizi güzelleştirme konusunda Akrep burcundaki Jüpiter’in desteğiyle arzuladığınız konforu yaratacaksınız..Oğlak burcundaki Satürn günlük hayatınızda yeni bir düzen oluşturabilmeniz için yaklaşık 2,5 yıl boyunca size sorumluluklar yükleyecek.Ocak ayı boyunca  endişe ve korkularınız sizin hayattan keyif almanızı engelleyebilir.Bu dönemde vücut ve cilt bakımı,masaj ,spa gibi sizi rahatlatacak kişisel bakımlara yönelebilirsiniz.Bilinçaltı temizliği de size iyi gelecektir.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta olacak.İlişkilerinizle ilgili olayların gündeme geleceği bu dönemde ,gerçeklerle yüzleşebilmelisiniz. Hayatınıza yeniden yön vereceğiniz  bu süreçte size fayda sağlamayan duygu ve ilşkilerden kurtulmanız için mükemmel bir fırsat yakalayabilirsiniz.16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla , hayatınızda aydınlık çok güzel bir dönem başlayacak.Beraberliklerin resmiyet kazanacağı bu dönemde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.Sizi şaşırtacak tekliflere ,sürprizlere hazır olun. Mart ayı boyunca maddi konularınız ve harcamalarınız gündeminizde olacak.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)                 

 Sevgili Başaklar ve yükseleni Başak olanlar, aşk hayatınız ve ilişkilerinizden yana sorun yaşamayacağınız ,olayların kendiliğinden gelişeceği bir yıldasınız.Beraberliği olanların evlilik kararı alacağı bu dönem ,aşklarınız daha gerçekçi ve derin olacak.Aradığınız huzur ve güvenceyi yakaladığınız vakit fazla  detaya girmemeye çalışın. Akrep burcundaki Jüpiter’in desteğiyle yakınlarınızla aranızdaki sorunlar çözüme kavuşacak.Sevdiklerinizle yine eskisi gibi güzel dostluklar kurabileceksiniz.Oğlak burcundaki Satürn aşk hayatınıza ciddiyet ve sorumluluk yükleyecek. Beraberliğinizi daha gerçekçi bir  biçimde değerlendireceksiniz.Ocak ayı boyunca  özel hayatınız ve sosyal organizasyonlar arasında koşuşturmaca yaşayabilirsiniz.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta olacak.Gizli konuşlamar ve dedikoduların gündemde olacağı bu süreçte kendinizi olayların dışında tutmaya çalışın. 16 Şubat Kova burcu tutulmasıyla günlük hayatınızda ve işinizde yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz.Sağlınızla ilgili gerekli testler yaptırabilirsiniz.Keyifli organizasyonlar düzenleyeceğiniz harika bir döneme giriyorsunuz. Mart ayında ilşkiler ve beraberliğiniz konusunda ciddi kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ (24 Eylül-22Ekim)

 Sevgili Teraziler ve yükseleni Terazi olanlar,duygusal heyecanlarla dolu  aktif ilişkiler yaşayağınız bir yıldasınız. Yönünü kestirmekte zorlandığınız tutkulu beraberlikler sizi biraz yorabilir.Kendiniz olan güvenin arttığı bu yıl,Akrep burcundaki Jüpiter’in desteğiyle  parasal konulardan yana oldukça şanslı olacaksınız.Yılın ilk aylarınada partnerinizle olan bağınız kuvvetlenebilir.Aranızdaki tutku artabilir. Oğlak burcundaki Satürn yaklaşık 2,5 yıl boyunca ev,aile hanenizde olacak.Bu dönemde yuva kurabilir, ev değiştirebilirsiniz. Sağlam temellere dayalı evlilikler yine bu süreçte yapılabilir.Yapacağınız evlilikle birlikte sorumluluklarınızda artabilir.Ocak ayı boyunca ev ve iş hayatınız arasındaki dengeyi sağlamaya çalışacaksınız. İlişkinize daha toleranslı yaklaşmaya çalışın.Yılın ilk Ay  tutulması 31 Ocak’ta olacak.Sosyal çevrenizde beklenmedik olaylar ve değişimler yaşayabilirsiniz.Radikal bir kararla bazı gruplarda ayrılmanız sözkonusu olabilir.l6 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla ,aşk hayatınızda yepyeni bir dönem başlayack. Başınızı döndüren ,sizi merakta bırakan biriyle büyük bir aşk yaşayabilirsiniz.Bu aşk evlilikle sonlanabilir.Yeni evlileri ise sürpriz hamilelikler bekliyor.Mart ayında koşturmalarınızdan kaynaklı yorgunluklar yaşayabilirsiniz. Ayak masajları ,sauna ve hamamlarda bulunarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

AKREP (23Ekim-22Kasım)

Sevgili Akrepler ve yükseleni Akrep olanlar,derin,tutkulu aşklar yaşayacağınız şans meleğinin sizinle olduğu harika bir yıldasınız.Birlikte olduğunuz kişinin size olan sevgisinin daha da artacağı bu dönemde etrafınıza ışık saçacaksınız.Kendinizi hayalini kurduğunuz hayatın içinde bulabilirsiniz. Akrep burcundaki Jüpiter sene boyunca size destek olacak.Yılınilk ayları ayaklarınızı yerden kesecek sevinçli haberler alabilirsiniz.Oğlak burcundaki Satürn yaklaşık 2,5 yıl boyunca sizin yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak.Bu dönemde bazı arkadaşlarınızla görüşmeme kararı alabilirsiniz.Ocak ayı boyunca yakınlarınızla olan olaylar gündeminizde olacak.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta olacak. Sizin ev ve kariyer hayatınızla ilgili olaylar karşınıza çıkabilir.Bazı konularda radikal kararlar almak zorunda kalabilirsiniz.Böylece üstünüzdeki  yüklerden kurtulabilirsiniz. 16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla,evinizde yeni değişimler yaşayabilirsiniz. Ev alıp taşınabilir veya evlilik hazırlıklarına başlayabilirsiniz.Hayatınızı yeniden yapılandıracağınız bir dönem başlıyor. Mart ayı boyunca günlük işlerinizdeki yoğunluk artacak. Dinlenmeye vakit ayırı

YAY(22 Kasım-21 Aralık)

Sevgili Yaylar ve yükseleni Yay olanlar, ilişkilerinize ciddiyetle yaklaşacağınız  gerekirse emek vermekten kaçınmayacağınız bir yıldasınız.Yılın ilk aylarında beraberlikleriniz açısından oldukça önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.İlişkinize netlik kazandırmanız gerektiğini düşüneceğiniz bu dönem öncelik sıranız aşk olacaktır. Siz duygularınız doğrultusunda hareket eden birisiniz. Mutluluk size özgürlük kazandırır.Partnerinizin sizi her an heyecanlandırmasını istersiniz.Akrep burcundaki Jüpiter sizi derin,gizemli aşklara yöneltebilir .

Oğlak burcundaki Satürn yaklaşık 2,5 yıl boyunca kazancınız ve harcamalarınız konusunda sizi sınayacak.Böylece har vurup harman savuramayacaksınız.Ocak ayı boyunca  paranın önemini gayet iyi anlayacaksınız.Bu dönemde para  biriktirmeye başlayabilirsiniz. Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta olacak.uzak akrabalarınızdan gelecek ani haberler sizi şaşırtabilir.16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla,kardeşleriniz ,yakınlarınız ve sosyal medya konularında sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.Ani yerdeğişimleri yine bu dönemde ortaya çıkabilir.Mart ayı boyunca eviniz ve işiniz arasında koşuşturmalarınız sizi yorabilir.

OĞLAK(22 Aralık-20 Ocak)

 Sevgili Oğlaklar ve yükseleni Oğlak olanlar,kalbiniz  hala boşsa üzülmeyin, sosyal ortamlarda tanışacağınız sürpriz aşklar bu yıl sizi bekliyor. Beraberliğiniz varsa sağlam evlilikler yapabileceğiniz şanslı bir yıldasınız.Akrep burcundaki Jüpiter , sizin gelecek hayallerinizi oluşturduğunuz evinizde bulunarak hertürlü desteğini veriyor.Özellikle bulunduğunuz  gruplarda yıldızınız oldukça parlayacak. Sizin burcunuzdaki Satürn yaklaşık 2,5 yıl boyunca kendinizi,imajınızı gösterme ,yenileme konusunda sizi yönlendirecek.Fiziksel görünümünüzde ufak tefek değişikler yapabilirsiniz. Diyete başlamak için en uygun dönemdesiniz. Saçlarınızın zayıf ve güçsüz olacağı bu süreçte radikal renk değişimlerinden kaçınmalısınız. Bedeninizi kuvvetlendirmek ,şekle sokmak için en ideal zaman diyebilirim.Ocak ayı boyunca partnerinizle güç savaşına girmekten kaçının.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta olacak.Parasal konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz.16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla kazancınızda sürpriz fırsatlar karşınıza çıkabilir.Paranızı doğru bir  şekilde değerlendirebilirsiniz. Mart ayı boyunca iletişim ve seyahatleriniz  yoğunlaşabilir.

KOVA(21 Ocak-19 Şubat)

 Sevgili Kovalar ve yükseleni Kova olanlar, toplum önünde yıldız gibi parlayacağınız bir yıldasınız. Hiçbirşey yapmasanızda tüm dikkatler sizin üzerinizde olacak.Yılın ilk ayları hayatınızda önemli değişim ve dönüşümler yaşayacaksınız.Akrep burcundaki Jüpiter hayatınızın her alanını aydınlatıp koruma altına almış durumda. Bu dönemde yapacağınız evlilik ve düğün töreniniz çok konuşulacak. Oğlak burcundaki Satürn yaklaşık 2,5 yıl boyunca sizin gizli alanınızda olacak Geçmiş olayların etkisinde kalmamaya özen gösterin.Ocak ayı boyunca sizden gizlenmiş bazı konular karşınıza çıkabilir.Gereksiz endişelerden kaçındığınız takdirde problem yaşamasınız.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta olacak.

Partnerinizle olan ilişkinizde tekrar eski sorunlar karşınıza çıkabilir.Sakin bir tavırla çözüm yoluna gitmeniz olası gerginlikleri önleyebilir.Yılın en önemli olayı sizin burcunuzda gerçekleşecek olan 16 Şubat Güneş tutulması olacak. Hayatınızda köklü değişimler dönüşümler yaşayacağınız bu dönemde ,karşınıza beklemediğiniz güzel fırsatlar çıkabilir. Bunu iyi değelendirirseniz hedeflerinize hızla ulaşmış olursunuz.Bekarların ani evlilik kararları ailelerini şaşırtabilir.Aşk ve özel hayatınızda aradığınız gerçek mutluluk bu yıl sizleri bekliyor olacak. Mart ayında yapacağınız harcamalara dikkat etmelisiniz.

BALIK(20 Şubat-20 Mart)

 Sevgili Balıklar ve yükseleni Balık olanlar, aradığınız romantik aşkı yapacağınız uzak seyahatlerde bulabileceğiniz, dünyanın dört bir yanını gezebileceğiniz harika bir yıldasınız. Bütün işleriniz su gibi akacağı her isteğinizin hızla gerçekleşeceği bu dönemde, Akrep burcundaki   Jüpiter’in desteği sizi mutlu edecek.Evlilik  hazırlıkları yapıyorsanız ,masalsı düğünler size çok uygun olabilir. Balayı için eşinizle  farklı kültürleri keşfetmek istebilirsiniz.Bu yıl leyleği havada görmüş misali farklı yerlere gidebilirsiniz. Oğlak burcundaki Satürn yaklaşık 2,5 yıl boyunca sizin sosyal alanlarınızda etkili olacak. Farklı sorumluluklar burada sizi bekliyor.Ocak ayı boyunca özel ve sosyal hayatınız arasında dengeyi yakalamaya çalışabilirsiniz. Kendiniz fazla yıpratmadan işlerinizi düzene koymaya çalışın.Yılın ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta

olacak. Özel yaşamınızda ani gelişen olaylar sizi şaşırtabilir.Sağlığınızla alakalı gerekli  kontrolleri ihmal etmeyin. Önemsiz gördüğünüz ufak bir rahatsızlık sizi uğraştırabilir.Evlilik hazırlığı içindeyseniz sağlığınıza özen göstermelisiniz.16 Şubat Kova burcu Güneş tutulmasıyla gizli konular,sırlar ortaya çıkabilir.İlham gücünüzünde artacağı bu dönemde kendi organizasyonunuzu planlayabilirsiniz. Ortaya çıkaracağınız işlerle herkesin beğenisini kazanacaksınız. Mart ayı sizin için oldukça önemli olacak.Radikal kararlar alacağınız bu ay fırsat buldukça dinlenmeye çalışmalısınız.

Astrolog Ajda Türker