“PUSULA” KOLEKSİYONU İLE TARİHİ TAKILARA MODERN ÇİZGİLER
“PUSULA” KOLEKSİYONU İLE TARİHİ TAKILARA MODERN ÇİZGİLER
“PUSULA” KOLEKSİYONU İLE TARİHİ TAKILARA MODERN ÇİZGİLER

“PUSULA” KOLEKSİYONU İLE TARİHİ TAKILARA MODERN ÇİZGİLER

Gezegenlerin yönettiği hayat alanları, mücevher tasarımcısı Nida Bulut’un “Pusula” Koleksiyon’u ilegeçtiğimiz ayHarvey Nichols Ankara Next Level’da aksesuar severlerle buluştu.

Genç mücevher tasarımcısı Nida Bulut’un 12 Burç ve onları yöneten gezegenlerden ilham alarak tasarladığı “Pusula” koleksiyonu ile yıldızlar mücevher meraklılarına yön gösteriyor.

Markanın çıkış noktası; tarihi tasarımlara modern çizgiler katarak günlük hayatlarımızda tekrardan yer bulmasını sağlayarak oluşuyor. Neşeli, sade ve enerji veren karakterlerden yaratılan marka; güçlü, kültürel ve köklü yönleri ile vurgulanıyor. Markanın logosu Nida Bulut’un dedesinin imzasından yola çıkarak tasarlanarak geçmişle bugünün çizgilerini birleştiriyor.

Nida Bulut hazırladığı mücevher tasarımlarını, “Mücevher benim için anıları hayatta tutabilmenin bir yoludur. Tasarımlarımız mücevherin ötesine geçiyor” şeklinde tanımlıyor.

Astroloji bilimi, tarihte her zaman önemli bir yere sahip olmasıyla dikkat çekiyor . Örneğin Kanuni Sultan Süleyman Mimar Sinan’ın çizdiği, İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Süleymaniye Camii’nin temelini gök bilimcilerine danışıp onların uygun gördüğü bir tarihte yapımına başlatıyor.

Aynı şekilde Fatih Sultan Mehmet de İstanbul’un fethi için astroloji biliminden faydalandığı biliniyor. “Pusula” Koleksiyonu da bu hikayelerden ilham alarak hayata geçiriliyor.

Burcunuzdan yola çıkarak hangi gezegenin yöneticiliğine ve hangi elementin enerjisine günlük hayatınızda ihtiyacınız olduğu Nida Bulut ile yorumlanıyor. Tasarım ve mitoloji tutkunları, emekle hazırlanan “Pusula” koleksiyonu davetinde buluştu