NEDİME SEÇERKEN
NEDİME SEÇERKEN
NEDİME SEÇERKEN
NEDİME SEÇERKEN

Düğün gününüzde yanınızda olacak heyecanınızı ve mutluluğunuzu sizinle paylaşacak nedimelerinizi nasıl seçeceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Yurt dışında gördüğümüz nedim ve nedime geleneği ülkemizde de yaygınlaşmaya başlıyor. Gelin ve damadın motive olmasından, düğün ayrıntılarına kadar nedim ve nedimeler gerekli olan her konuda destek veriyor, düğüne de renk ve farklılık katıyorlar.

Nedim ve nedimeler damat ile gelinin yakın arkadaşlarından seçiliyor. Düğün öncesinde, düğün anında gelin ve damada moral depolayarak onların stresini hafifletmeye çalışmak en büyük görevleri…

Nedim ve nedimeler genellikle aynı renk elbiseleri ile fotoğraf karelerine ve düğünlere ayrı bir güzellik katıyor.Damadın papyon atma gelinin ise çiçek atma showuna özel danslarla hazırlanan nedimeler eğlencenin doruğa çıkmasını da sağlıyor.

Nedim, damadın en yakın arkadaşlarından; nedime ise gelin hanımın en yakın arkadaşlarından seçilir. Bu seçimi yapmak elbette kolay değildir. Nedim ve nedime seçiminde nelere dikkat edilmelidir önemle incelenmesi gereken bir konudur. Nedim ve nedimeler gelin ve damadın her anında yanında olacaklar. Gelin ve damat ne kadar yoruluyorsa o kadar yorulacak, düğünün masal tadında geçmesi için uğraşacaklar. Bu yorgunluğa dayanabilecek ve zevkle yanınızda olacak arkadaşlarınızı çağırın bu kutsal görev için. Nedim ve nedimeleriniz düğün fotoğraflarınızda da yer alacak bu nedenle bizce fotoğraf çekinmekten sıkılmayacak kişileri tercih etmelisiniz. Düğün hazırlıklarınız boyunca size yardımcı olacak kişilerin bu tür hazırlıklardan biraz olsun anlaması gerekir. Sizinle sıkılmadan her ayrıntıyı düşünebilecek, alışverişe gelebilecek ve doğru fikir vereceğine inandığınız kişileri yardımcılarınız olarak seçin. Güzel dans edebilen kişileri de seçmeniz faydanıza olacaktır belki ilk dansınızı nedim ve nedimeler eşliğinde yapmak istersiniz. Eğer böyle bir fikriniz varsa dans edecek nedim ve nedime çiftlerini önceden ayarlayın ki karışıklık olmasın. Seçeceğiniz kişiler girecekleri ortama uyum sağlayabilecek nitelikte olmalı. Stresinizi paylaşabileceğiniz insanları seçmelisiniz. Sizi rahatlatacak insanların yardımına ihtiyacınız var strese sokacak değil.