Yeni evleneceklere mutfak alışverişi tüyoları
Yeni evleneceklere mutfak alışverişi tüyoları
Yeni evleneceklere mutfak alışverişi tüyoları

Nikah tarihinin yaklaşmasıyla çeyiz alışverişinin en teferruatlı aşaması olan mutfak alışverişi, züccaciye ürünlerinin seçimi noktasında büyük önem taşıyor. Seçim yapılırken sadece kişisel zevk ve görselliğe önem verildiği takdirde ise uzun süreli kullanılamayan ürünler mutfaklarımızı doldurmaya başlıyor. Sektörün deneyimli markası Emsan, yeni evleneceklere bu noktada önemli tüyolar veriyor.

Züccaciye ürünleri her evin ihtiyacı. Ancak bilinçsizce yapılan satın almalar, bir süre sonra evin bireylerini mutlu etmekten çok mutsuz ediyor. Kullanılmayan tencereler, çok yer kaplayan elektrikli cihazlar, fonksiyonel olmayan ve çabuk yıpranan mutfak ürünleri bunlardan sadece bazıları…

Bu noktada mutfak alışverişi yaparken en önemli detayın ürünün kalitesi ve sağlığa zararlı maddelerden yapılıp yapılmadığının teşhis edilmesi olduğunu aktaran Emsan,  tüketici güvenliğini ve sağlığını ön planda tutuyor. Bilinen markalardan ürün tercih edilmesi gerektiğini öneren Emsan, tüketicilere satın aldıkları ürünlerde estetiğin yanı sıra kaliteyi ön planda tutmaları gerektiğini aktarıyor.

 İhtiyaç listenizi mutlaka hazırlayın

Geniş ürün çeşitliliğiyle Emsan, kullanıcılarına ihtiyaçlarına göre birden fazla alternatif sunarken, çeyiz alışverişine gitmeden önce mutlaka ihtiyaç listesinin hazırlanması gerektiğini belirtiyor. Emsan ayrıca, tüketicilere ürünlerde son teknolojiyi kullanarak geliştirilen ve kullanım kolaylığı sağlayan granit, yanmaz yapışmaz tabanlı, enerji ve zamandan tasarruf sağlayan ve sağlıklı tencerelerin tercih edilebileceğini aktarıyor.

Minimal kalıplar Emsan’da

Özellikle yeni evlenecek çiftlerin küçük evleri tercih etmesini de göz önünde bulunduran Emsan, onlar için daha pratik, minimal ve kullanımı rahat ürünlere de yer veriyor. Küçük mutfaklarda rahatlıkla kendine yer bulabilecek bu ürünler,  kullanışlı ve fonksiyonelliği bir arada sunarak kullanıcısının beğenisini kazanıyor. Ayrıca genellikle sadelikten yana olan kişilerin yanı sıra özellikle mor, kırmızı gibi enerjik renkleri tercih edenler için de Emsan, mutfak grubu (pişirme ve hazırlık) ve sofra grubu (misafir ve günlük) olmak üzere oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

EMSAN’dan yeni evlenecek çiftlere öneriler…

  • Alışverişe giderken ihtiyaçlarınız doğrultusunda liste hazırlayın.
  • Kafanızda mutlaka konsept oluşturun.
  • Mutfakta renk uyumunun da son derece önemli olduğunu unutmayın .
  • Kendinizi en iyi hissedeceğiniz renkleri seçmeye özen gösterin.
  • Seçiminizi belgelendirilmiş sağlıklı ürünlerden yana kullanın.
  • Ürünlerinizi seçerken mutfağınızın ebadına göre tercihlerde bulunun.
  • Kendinizi en rahat, en verimli hissedebileceğiniz ürünleri kullanmayı tercih edin.