STİL SAHİBİ OLMANIN SIRRI TIRNAKLARDA GİZLİ
STİL SAHİBİ OLMANIN SIRRI TIRNAKLARDA GİZLİ

Kişiyi bakımlı ve stil sahibi gösteren detaylar gün geçtikçe modada önem kazanıyor. Artık güçlü ve modern görünmek isteyen kadınların en büyük silahlarından biri çarpıcı tırnaklar. 2017 yılında tırnak şekillerinde sakinlik ve doğallık hakim iken, desenlerde kübist ve fütürist yaklaşımların, yapay elmas süslemelerin ve alışılmışın dışında french ve glitter uygulamaların moda olduğu belirtiliyor. Günümüzde şık ve stil sahibi görünmenin sırrı detaylarda gizli. Bu detayların başında da kişinin elagan havasını yansıtan tırnaklar geliyor. Tırnak bakımının her geçen gün daha çok önem kazandığı ülkemizde, sadece tırnak konusunda uzman tasarımcıların çalıştığı güzellik merkezlerinin de sayısı artmaya başladı. 2017’nin tırnak modası hakkında ipuçları veren Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, tırnak şekillerinde doğallığın bu sene yükselen trend olduğunu belirtti. Desenlerde ise 2016 yılının kübist, fütürist, glitter ve swarovski akımının bu sene farklı biçimlerde karşımıza çıktığını vurguladı.

Elegan ve Kullanışlı Tırnak Şekilleri

2017’nin trend tırnak şekilleri hakkında bilgiler veren Emsal Doğan, “Tırnaklarda doğal şekillerin bu sene yükselen trend olduğunu görüyoruz. Oval ve orta uzunlukta tırnaklar elagan ve kullanışlı. Üstelik tırnak tasarımcılarının da üzerine şekil çizmesine imkân veriyor. Bu sene elmas kesim tırnakların sivriliği stiletto çehresine kaymadığı sürece kullanılabilir. Ama modern eller ve trend görünüm için, orta uzunlukta ya da kısa, badem ve oval kesim tırnakları tercih etmelisiniz.” açıklamasında bulundu.

Minimal Kübist, Fütüristtik Metalik

2016 yılındaki tırnak tasarım trendlerinin 2017’ye farklı şekillerde taşındığını belirten Doğan, “Bu yıl da geçen sene olduğu gibi tırnak renginde ojelerin üzerine zıt geometrik desenlerin kullanıldığı kübist tasarımları göreceğiz. Uzay çağına atıfta bulunan gelecekçi yani fütürist ayna/metalik oje renklerini ise 2017’nin gelişiyle birlikte yalnızca gri tonlarda değil, her rengin metale uyarlanmış haliyle, bazen şerit şeklinde, bazen ombre şeklinde, her türlü kombinasyonuyla karşımıza çıkıyor.” dedi.

Bu French Başka French

Türk kadınlarının trendlerden bağımsız en çok tercih ettiği ‘french’ tırnaklara bu yıl yenilikler katmalarını tavsiye eden Doğan, “2017’de rengarenk frenchler, tırnak diplerine doğru dağınık halkalar, yarım ay şeklinde asimetrik renk bloklamalar, klasik frenchin taşlarla süslenmiş versiyonlar, metalik ve asimetrik frenchler moda.” dedi.

Sosyal Medya Fenomeni glitter mı? Monokrom, taşlı kamuflaj tınaklar mı?

Sosyal medyada en çok uygulanan glitter tırnakların yılbaşının bitmesiyle popülerliğini yitirdiğini belirten Emsal Doğan, “Artık glitterı tırnağın tamamında değil, tırnak etlerinde şerit şeklinde göreceğiz! Yeni moda ise lüksün simgesi swarovski ve yapay elmas taşların onlarla aynı tek renk monokrom ojelerin arasına kamufle olarak kullanımı.” ifadesini kullandı.