Dizlerinizin üzerine çökün, gözlerinin içine bakarak teklifinizi yapın.

Gömleğinizin içine giydiğiniz  evlen benimle yazılı tişörtünüzü çıkarmak için önce gereksiz bir tartışma çıkarın sonra çok sinirlenmiş gibi gömleğin düğmelerini koparın ve ta tammm…

Kız arkadaşınızla birlikte yaptığınız bir spor varsa, örneğin birlikte dağ tırmanışı yapıyorsanız ya da dalıyorsanız birlikte bu sporu yaptığınız zaman evlenme teklifi etmek için uygun bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Sinemada film öncesi sizin  çektiğiniz kısa bir filmle  ona duygularınızı anlatıp evlenme teklif edebilirsiniz.Arkadaşlarınızdan destek alarak hazırladığınız bu teklif için gerekli olan yüzük ve çiçeği önceden koltuğunuzun altına koydurtabilirsiniz.

Uçakla birlikte bir yere seyahat ederken şöyle bir anons yapıldığını düşünsenize:‘Londra’ya inmek üzereyiz…Bu arada Ebru , Serkan sana evlenme teklif ediyor?’

Kız arkadaşınızın işten eve döndüğü yol üzerinde ki reklam panolarından birine: ‘Gamze benimle evlenir misin?’ yazdırabilirsiniz.

Banyo aynasına buhara teklifinizi yazın.

Sevgililer gününde ona çiçek ve çikolata almak yerine ona bir yüzük alarak ‘Benimle evlenir misin?’ diye sorabilirsiniz.

Ona doğum gününde çiçek ya da yüzükle evlenme teklif etmeye ne dersiniz?

Kamerayı açıp karşısına geçin ve sanki karşınızdaymış gibi ona olan hislerinizi anlatın. Konuşmanızı evlenme teklifiyle bitirin

Kız arkadaşınızın her gün belli bir saatte dinlediği bir radyo programı varsa o programın sunucusuyla daha önceden konuşup teklifi sizin yerinize dile getirmesini isteyebilirsiniz.

İkinizin anılarını, fotoğraflarını içeren, içerisinde şiirler, hikayeler ve evlenmek istediğinizi ilan eden bir internet sayfası hazırlayabilirsiniz.

Çiçeklerle aşkınızı konuşmadan da anlatabilirsiniz. Evlilik teklifinde bulunacağınız kişiye göndereceğiniz bir buket çiçeğe iliştirilmiş “Benimle evlenir misin?” yzılı bir kartla teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garsondan yüzüğü içine koyduğunuz bir dilim pastayı ya da bir kadeh şarabı isteyin.

Bir öğlen bir demet çiçek ile işyerinde karşısına dikilin ve teklifinizi yapın.

Üzerinde benimle evlenir misin yazan pasta yaptırın.

Sürekli okuduğu derginin, kitabın, gazetenin içine teklifinizi yazarak koyun.

Kar varsa kardan adam yapıp eline bir tabelaya “benimle evlenir misin?” yazabilirsiniz ya da pencere,kapı önü gibi görebileceği bir yere karın üstüne teklifinizi yazabilirsiniz.