İlkbahar da Düğün Şakaya Gelmez!
İlkbahar da Düğün Şakaya Gelmez!
İlkbahar da Düğün Şakaya Gelmez!
İlkbahar da Düğün Şakaya Gelmez!
İlkbahar da Düğün Şakaya Gelmez!
İlkbahar da Düğün Şakaya Gelmez!

 

Tüm çiftler düğününün güzel ve kusursuz olmasını ister. Rüya gibi bir organizasyonla konuklarını ağırlamayı hayal eder. Tüm bunları planlarken de bazı ayrıntılar üzerinde özellikle durmak ve  hatalardan kaçınmak çok önemli. Sahibi olduğu Hera Wedding ile unutulmaz düğünlere imza atan Arzu Türkyılmaz, İlkbaharda evlenecek çiftlere tavsiyelerde bulundu.

 

İlkbahar uyanışın tazeliğin mevsimi bu mevsimde düğün yapacaklara ilk tavsiyem masa üzeri dekorlarda yapay çiçeklerden uzak durmaları. Bütçeleri doğrultusunda organizasyon firmasının da yönlendirmesi ile çiçek seçimi yapabilirler.Son yıllarda düğünlerde sıkça kullanılan cipso özellikle rustik düğünler için ideal.İlkbaharda sadece çok kısa bir süre bulunabilecek olan erengül ise hem çok şık hem de çok romantik bir çiçek.Üstelik ekonomik de…

Gelinlik modeli ayakkabı seçimi ilkbahar düğünlerinde dikkat etmeniz gereken başka bir konu.Havanın soğuk olma ihtimaline karşı gelinliğinize uyumlu bir etolü yanınızda bulundurmanız evliliğinizin ilk günlerini hasta geçirmenize engel olacaktır.Yağmur ve soğuğa karşıda dantelli ayakkabı yerine deri gelin ayakkabısı seçmekte fayda var.Hava sıcaklıklarının iniş çıkış gösterdiği ve hasta olma ihtimalinin yüksek olduğu bu mevsimde ,birde tüm konuklarla tokalaştığımızı düşünürsek durumumuz vahim demektir.Bu yüzden düğün öncesi vitamin ve mineral takviyeleri alıp bol bol ılık bitki çayları tüketerek kendimizi hem olumsuz hava koşullarından korumalı hem de beden ve ruh sağlığımızı dengede tutmalıyız.

İlkbahar da  seçilen düğün mekanı gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken bir konu.Yağmur yağma ihtimalinin en yüksek olduğu bu mevsimde eğer bir kırdüğünü planladıysanız mekanın kapalı yerinin de olup olmadığını gözden geçirin.Organizasyon firmanız ile önceden konuşarak yedekte bulunduracağınız davet çadırları ise son gün havanın kapalı olup olmama durumuna göre organizasyon öncesi kurularak imdadınıza yetişebilir.Yada havanın çok soğuk olabileceğini de düşünerek mekandan yada organizasyon firmasından palmiye soba isteyebilirsiniz.

Gelelim davetlilerinize.Neticede bir düğüne geliyorlar ve şık olmak adına onlarda normalden daha ince giysiler giyecektir.Hem bu gecenin anısına hem de soğuğa karşı önlem almak için polar şallar dağıtarak jest yapabilirsiniz.Üstelik adınızın baş harfini ve düğün tarihini işleteceğiniz pembe,lila,mint yeşili gibi ilkbaharı çağrıştıran renklerdeki şallarla düğünden sonra da hatırlanmayı sağlayacaksınız.