KIKO MILANO, SINIRLI SAYIDAKİ YENİ KOLEKSİYONU SPRING 2.0’I SUNUYOR!

Kozmetik ürünleriyle tüm ihtiyaçlara yanıt veren İtalyan kozmetik markası KIKO Milano, yeni koleksiyonu ile tüm duyuları harekete geçiriyor

Moda ve tasarımın kalbinin attığı Milano’nun heyecan verici stilini ve günün yükselen trendlerini tüm kadınlar için erişilebilir hale getiren KIKO Milano’nun yeni koleksiyonu Spring 2.0, baharın neşe saçan parlaklığından ilham alarak sezonun cazibesini ve canlılığını yansıtıyor.

Spring 2.0 kızları, karşı konulamaz güzelliklerini spot ışıkları altında yaşıyor ve makyajları ışık saçıyor. Yeni koleksiyon; pamuk çiçeklerinin narinliğini, yeşil çayın aromasını ve moringa tohumlarının koruyucu özelliğini içinde barındıran birden çok duyuya hitap eden ürünleri ile baharı karşılıyor. Spring 2.0 Koleksiyonu ile ten rengi her yerde eşit, yüz hatları belirgin, görünüş doğal, kat kat artmış gözüken kirpikler ile vurgulanan ve farların simli tonlarıyla aydınlanan gözler, mıknatıs gibi çekici, ıslak, parlak ve ışıltılı renklerle boyanan dudaklar ise dolgun ve belirgin.

Tasarımcı Ross Lovegrove tarafından doğadan ilham alınarak hazırlanan ürün ambalajları ise mantık, doğa, sanat ve teknolojiyi estetikle birleştiriyor. Yeni koleksiyonun ambalajları, hem yüksek hassasiyeti hem de tasarımcının yeni sezonun sembolü olarak saflığın, yeniden doğuşun, kaygıdan uzak oluşun ve zarafetin eş anlamlısı olan beyaz rengi kullanması sayesinde saf ilkbahar ışığını yansıtıyor. Tasarımlarda parlaklığın ve yansımaların oyunu dikkat çekiyor.

Ambalajın hatları, dişi figürünün hareketlerini anımsatıyor. Tasarım, aynı bir araba veya bir gökdelen gibi modern, ama önemli bir fark var: KIKO ürünleri, rahatlıkla bir elin içine sığabiliyor. Benzersiz ve özel parçalardan oluşan Spring 2.0 koleksiyonu, hem değerli tasarım objeleri hem de güzellik için vaz geçilmez bir yardımcı olarak raflarda yerini alıyor.

Lovegrove; zarafetin, duygusallığın, kadınsılığın, özgüvenin ve uygulanabilirliğin bir kombinasyonu olan, tasarımcının gözünden görülen ve sonra tasarımlarına aktarılan KIKO’nun özü yani KIKONESS yaklaşımına vurgu yaparak bir kez daha markanın DNA’sını tespit ediyor ve çözümlüyor.

Ambalaj tasarımı, bir dizi karakteristik bileşende KIKO’nun DNA’sını tasarım, doğa, sanat ve teknoloji ile birleştiriyor. Şehir ve doğa formlarından ilham alınan tasarımlarda şekillerin zarafet ve geometrisinin oluşturduğu benzersiz profil, üç boyutlu yüzey yapısı ile yepyeni bir dokunsal deneyim, bir kadının akıcı ve duyulara hitap eden hareketlerini anımsatan tasarım orijinalliği, saflık, yeniden doğuş ve zarafetle eş anlamlı olan kar beyaz renk, ürünlerin kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanmış kompakt şekiller ve ambalaj materyalleri, işlevsel elemanlar dikkat çekiyor.

Lovegrove’un tasarımları adeta makyaja adanmış minyatür heykeller benzeri tasarlanmış ürünler olarak raflarda yerini alıyor. Bir kadının siluetinin heykelsi çizgileri, modern bir mimari tarza sahip binalardan ödünç alınmış ve sonra günlük kullanım için ürünlere dönüştürülmüş gibidir. Bu ürünler işlevsellikleri sayesinde her gün kullanılabilir, ama aynı zamanda güzellikleri ve benzersizlikleri için sergilenebilir. KIKO MILANO ve Ross Lovegrove arasındaki yeni iş birliği ile makyaj ürünleri bir kez daha, değerli tasarımcı parçaları haline geliyor.