Wyndham Grand İstanbul Levent, 2017 düğün pasta trendlerini açıkladı
Wyndham Grand İstanbul Levent, 2017 düğün pasta trendlerini açıkladı

Wyndham Grand İstanbul Levent, 2017 düğün pasta trendlerini açıkladı

Gelinlerin ilk tercihi ‘gül’ler

Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’in Pastane Şefi Serkan Bozkurt, 2017 düğün pasta trendlerini açıkladı. 2017 yılında büyük güllerin ve pek çok farklı çiçek çeşidinin ön planda olacağını söyleyen Şef Bozkurt, Wyndham Grand İstanbul Levent’in en çok tercih edilen pastasının ise Hürrem Sultan olduğunu belirtti.

İstanbul’un en merkezi konumunda yer alan, lüks ve konforu bir arada sunan Wyndham Grand İstanbul Levent’in Pastane Şefi Serkan Bozkurt, 2017 düğün pasta trendlerini açıkladı.

Bozkurt: Çiftlerimizin mutluluğu ve istekleri bizim için çok önemli

Sonbahar döneminde yazın son lezzetlerini, sonbaharın ise ilk lezzetlerini pastalarla buluşturmak için çalıştıklarını söyleyen Bozkurt, tarçın, vişne ve kestane şekeri gibi lezzetlerle süslenmiş pastaların bu dönemde revaçta olduğunun altını çizdi. Her dönemde olduğu gibi 2016-2017 Sonbahar-Kış sezonunda da gelinlerin genellikle çiçekli pastaları tercih ettiklerini söyleyen Bozkurt, “2017’de de pastalarımızda büyük güller ve pek çok farklı çiçek çeşidi ön planda. Yine gelin ve damatlarımızın isteklerine göre en şık ve yaratıcı pastaları ‘o’ mutlu gün için yapmaya çalışacağız. Çiftlerimizin mutluluğu bizim için çok önemli. Çünkü unutulamayacak anları güzel bir pasta ile taçlandırmak onların ve bizim tek isteğimiz” dedi.

Şıklığın ve sadeliğinin buluştuğu nokta; Hürrem Sultan

Öte yandan Wyndham Grand İstanbul Levent’in en çok tercih edilen pastasının Hürrem Sultan olduğunu söyleyen Bozkurt, Hürrem Sultan; bizim yapmış olduğumuz Show Cake’lerimizden bir tanesidir. Gelinlerimiz tarafından Hürrem Sultan’ın en çok tercih edilme nedeni ise şıklık ve sadeliği ön plana çıkaran ve gelini anımsatan bir pasta olmasıdır. Düğün pastası, lezzetinin yanı sıra düğün konseptini tamamlayan son nokta olduğu için gelin ve damatlarımız tarafından önem arz etmektedir. Biz de ekip olarak çiftlerimizin isteklerine göre yenilikçi pastalar yapmaktayız. Aslında Wyndham Grand İstanbul Levent olarak, ağaç ve taşların üzerine motif işleyerek farklı konseptlerde de sıra dışı pastalara imza atıyoruz.”

Ayrıca masa süslemelerinde ve gelin çiçeklerinde düğünlerin konseptlerine göre beyaz ve pembe gibi sıcak renklerin dışına çıkıldığını aktaran Şef Bozkurt, bu renklere alternatif olarak siyah, mor ve sarı gibi renklerin de tercih edildiğini belirtti.